1.Feladatfejléc

horizontal rule

1.Feladatfejléc 2.Basisdimetrie 3.Fönézet 4.Térbeli ábr. 5.Új nézet 6.Nézet tul.

Elöszó Köszönet 0.Jó tudni I. Fájlmüveletek II.Háló, nézetek III.Elemlehelyezés III.Eleml.folytatás IV.Burkolatok V.Rajzok, listák Tartalom

horizontal rule

 

1. Feladatfejléc (Auftragskopf)

    Az új feladat létrehozásának a következő lépése, az automatikusan megjelenő A munka fejléce - Raszter ablak kitöltése. Ebben a feladatra jellemző fontos adatokat kell megadnod!

    

    A munka száma természetesen bármi lehet. Megrendelő, Objektum, Helyszín… értelemszerű kitöltése után következik a hálózat megadása. Az üres beviteli mezőkre kattintva válnak azok szerkeszthetővé, és az <Enter> lenyomásával léphetsz ki belőlük. A mezők között a <Tab> -bal mozoghatsz.

    Ha az ablakod jóval kisebb, mint a képen látható, akkor kattints a jobb oldalon található lefelé mutató kis háromszögre, és egyből bővebb listát kapsz!

    A hálózat a Bocad egy fontos alaptulajdonsága. Gyakorlatilag a térben lévő horizontális, és vertikális síkok metszéspontjait jelenti. Ennek segítségével tudod a szerkezet elemeit a térben elhelyezni. Egy elem lehelyezéséhez minden esetben szükséged van előre definiált pontokra; legyenek azok kezdő, és végpontok; vagy középpont, és egy iránypont...

    Mivel az itt megadott hálózat az egész feladaton keresztül végig "kísérteni" fog, jó ezt a lépést alaposan megfontolni. Természetesen a későbbiek folyamán szúrhatsz be, és törölhetsz is belőle, de ha az elején jól választasz, nem is lesz szükség a módosítására.

    Hova érdemes tehát hálópontot rakni? Minden olyan pontba, ami ténylegesen csomópont, úgy, mint: talp-pontok, oszlop-gerenda csatlakozása, tető csúcsa, keretek kiosztása. Nem szükséges azonban az összes csomópontot most definiálni, hisz pontokat -a jelenlegiek segítségével- később is létrehozhatsz. Így pld. nem kell most megadnod, az ajtók, ablakok sarokpontjait.

    Minden adatot mm-ben kell megadni!!! Érvényes ez most, és a Bocadezés során mindig!

    A mintacsarnok 15x18x7,5 m-es, és hogy a hálópontok miért pont oda kerültek, ahova; az rövidesen kiderül.

    A horizontális (X, Y) értékeket relatív (a távolságértékeket nem az origóhoz, hanem az előző ponthoz viszonyítva), a vertikális (Z) értékeket pedig abszolút módon (mindig az origóhoz képest) kell megadni.

X - Érték

Keretállások távolsága

0,6000,6000,6000

Röviden: 0,3:6000

Y - Érték

Fesztávolság felosztva

0,5000,2500,2500,5000

Z - Érték absz.

Magasságok

0,2500,4200,6800

    Ha az azonosítókat (Tengelyn., Sorok nevei, Szintkóta) beviteli mezőit üresen hagyod, akkor a program X irányba az 1, 2, 3... számokat, Y irányba az A, B, C... betűket, Z irányba pedig a magassági értékeket használja

    Ha beírtad a szükséges adatokat, akkor [OK].

    A képernyőn a pontokat piros csillagok jelölik, a pontok pedig piros szaggatott vonallal vannak összekötve. A hálózatból minden nézetben csak az aktuális részt látod, de a BASISDIMETRIE nevű ablakban mindig megtekintheted az egészet. (Erre nem igazán lesz szükséged, hisz célszerű nem csak a háló összes pontját magában, hanem a már megkonstruált szerkezeti elemekkel együtt megtekinteni; amire a térbeli ábrázolás a legmegfelelőbb.)

 

Weiter

 

horizontal rule

      Dr. Hegedűs Krisztián     
H-6000 Kecskemét, Hegedűs köz 2.     Tel: +36 (20) 911 - 4452
Honlap: www.HegeNet.hu